
Villamosmérnöki és Informatikai KarA kar a villamosmérnöki és informatikai tudományok területén képzi a hallgatókat, innovatív megoldásokkal és technológiákkal foglalkozva.
VIK
|
|
Ismerd meg a nem-relációs adatbázisok (NoSQL) működését, és tanulj meg Electron alapú alkalmazásokat készíteni a Redis és a MongoDB segítségével!
Mit nyújt a képzés?
Egy közös adatbázisokra épülő Electron alapú csevegő alkalmazást fogsz elkészíteni, mely szemléltetni képes az adatbázisok integrációját és főbb képességeit
Elsajátítod a NoSQL megközelítéseket és két konkrét nem-relációs adatbázis rendszer, a kulcs-értékpár-alapú Redis és a dokumentum-alapú MongoDB gyakorlati alkalmazását
A megszerzett gyakorlati tudás segítségedre lesz alkalmazásaid tervezése, és akár önálló konfigurációja és integrációja során is
Munka mellett végezheted, heti 8-12 óra saját időbeosztás szerinti elfoglaltságot igényel
Limitált férőhelynek köszönhetően a személyes fejlődésedet az oktató végigkíséri, bármikor kérdezhetsz tőle, rendszeresen konzultációs alkalmakat biztosít
Miért érdemes belevágnod?
Napjainkra egyre több új technológia jelenik meg, ami kiegészíti vagy akár kiváltja a régebbi, jól bevált, közismert megközelítéseket. Ilyen volt a nem-relációs, vagyis NoSQL adatbázisok és módszertanok megjelenése és elterjedése is.
Típusai között megjelentek a kulcs-értékpár alapú, a dokumentum-alapú, az oszlop-alapú vagy a gráf-alapú adatbázisok és konkrét implementációik, melyek szakítottak a hagyományos tábla alapú adatbázis megközelítésekkel.
A NoSQL alapú megoldások kiemelten támogatják az elosztott, skálázható és replikált működést, viszont tipikusan kevésbé támogatják az összetett lekérdezéseket és az ACID működést.
A Redis adatbázist használja többek között a Twitter és a Snapchat, míg a MongoDB adja a Forbes és a Toyota adatbázis szolgáltatását. Az Electron keretrendszer pedig számos népszerű alkalmazás alapját biztosítja, például a Discord, Teams, Skype stb.
Kinek ajánlott?
A képzés érdekes kitekintést nyújt azoknak, akik eddig csak tradicionális adatbázisokat használtak pl. SQL lekérdezésekkel és gyakran szembesültek az esetleges hátrányokkal, rugalmatlanságokkal.
Érdekes lehet azon fejlesztők számára is, akik szeretnék alkalmazni/átismételni HTML, CSS, JavaScript ismereteiket egy adatbázis alapú alkalmazás fejlesztése során.
Összetettebb rendszerfejlesztés esetén pedig lehetőség nyílik a megismertek integrálására a technológiai stackbe (pl. MEAN = MongoDB, Express.js, Angular/React és Node.js)
Azoknak is szól, akik eddig autodidakta módon tanultak, de most szeretnének megbízható forrásból, rendszerezett formában szert tenni egy magabiztos, gyakorlati tudásra.
Milyen tudásra teszel szert ezen a képzésen?
A tananyag erősen gyakorlatorientált, konkrét alkalmazások megírása közben ismered majd meg az ismertetett technológiák építőköveit.
A képzés eredményeképpen a következő dolgokat sajátítod el:
Nem-relációs adatbázisok elméleti alapok, hasonlóságok és különbségek
Redis bevezetés, parancsok, kipróbálás, telepítés
MongoDB bevezetés, parancsok, kipróbálás, telepítés
Csevegő alkalmazás fejlesztése
A pontos tematikát lent megtalálod.
Ki lesz mindebben oktatód és mentorod?
Sik Dávid - Oktató @BME-VIK, Database administrator @HFA, Okleveles mérnökinformatikus, Okleveles mérnöktanár
10+ éve oktat a BME Villamosmérnöki és Informatikai karán olyan tantárgyakat, mint pl. Digitális technika, Adatbáziskezelés, Szkript nyelvek, Mobil- és webes szoftverek, Üzleti intelligencia.
Több mint 5 éves adatbázis adminisztrátori tapasztalattal rendelkezik.
Mik a képzés előkövetelményei?
Hogyan használd a felületet?
Használati útmutató a képzéshez
[Kick-off LIVE ALKALOM] 2024.
[LIVE ALKALOM] 2024.
Házi Feladat
[Feladat feltöltése]
Teszt: 1. hét
[PREZENTÁCIÓ és SEGÉDLET] 1. hét
[LIVE ALKALOM] 2024.
Teszt: 2. hét
Házi Feladat
[Feladat feltöltése]
[PREZENTÁCIÓ és SEGÉDLET] 2. hét
[LIVE ALKALOM] 2024.
Teszt: 3.hét
Házi feladat
[Feladat feltöltése]
[PREZENTÁCIÓ és SEGÉDLET] 3. hét
[LIVE ALKALOM] 2024.
Házi feladat
[Feladat feltöltése]