Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszék
AUT
Email: adminisztracio@aut.bme.hu
Telefon: 06 1 463-2870
Cím: 1117 Budapest, Magyar tudósok krt. 2. (Q. épület)

Bemutatkozás Küldetésünk élenjáró műszaki tudományos területekhez kötődő, valós ipari igényeket is tükröző tematikáknak megfelelő tudásközpontok kialakítása komplex/intelligens irányítástechnikai, elektronikai és informatikai rendszerek fejlesztésével és magas szintű elméleti tudást, korszerű eszközbázist igénylő feladatok megoldásával kapcsolatos ismeretek oktatására, kutatására és alkalmazására. A Tanszék oktatási, kutatási és fejlesztési tevékenysége hagyományosan széles szakmai területeket ölel fel. Ezek a tematikai területek önállóan fejlődnek, ugyanakkor folyamatosan egymásra is hatnak, egymást átfedik és kiegészítik, így természetes módon szolgálják a komplex rendszerek létrehozásában, rendszerintegrációban való jártasság megszerzését. Az Automatizálási Tanszék 1961-ben alakult Csáki Frigyes vezetésével a Benedikt Ottó vezette Különleges villamosgépek és automatika Tanszék szétválását követően. Ennek a tanszéknek volt munkatársa – többek között - Csáki Frigyes, Frigyes Andor, Tuschák Róbert és Nagy István. Ugyanebben az időben Benedikt Ottó meghatározó szerepet játszott a mai SZTAKI egyik elődintézményének az AKI (Automatizálási Kutatóintézet) létrehozásában. Az Automatizálási Tanszék a Villamosmérnöki Kar Egry József utcai, akkor új (1958-ban épített) épületének (ma V1 épület) 5. emeletén kapott helyet. Laborjai az épület 4. és 5. emeletén, valamint a K épület alagsorában voltak. A tanszék munkatársai az alapítás évében 6 főállású oktató: Csáki Frigyes egyetemi tanár, Frigyes Andor egyetemi docens, Csik Gáspár egyetemi adjunktus, tanársegédek Ipsits Imre, Szilágyi Béla, Telkes Zoltán, valamint három félállású tanársegéd (Barki Kálmán, Csiszár György, Ganszky Károly), továbbá két adminisztrátor, egy műhely dolgozó és két technikus.

Webinar
Ismerd meg a Java 21 virtual threads-ben rejlő hatékonyságnövelő lehetőségeket
Élő interaktív szeminárium a BME-VIK oktatójának segítségével
Képzés hossza: 2 óra